"Det er en bank drevet af mennesker - for mennesker"
Odico, Danmarks første børsnoterede robotvirksomhed, mødte en bank, der mindede om dem selv: "De ville ikke sælge os flere produkter, end vi reelt havde brug for."
Vi fokuserer som erhvervsbank på forståelige produkter, fair priser og fremfor alt på ansvarlig, nærværende og enkel rådgivning. Vi tror, det er vejen til at blive et aktiv for vores kunder. Uanset om I er fem eller femhundrede i firmaet, bliver I en vigtig kunde hos os. Den bedste måde, vi kan honorere dette på, er også at blive vigtig for jer. I Arbejdernes Landsbank giver vi alle erhvervskunder opmærksomhed - mindre som mellemstore.
Odico, Danmarks første børsnoterede robotvirksomhed, mødte en bank, der mindede om dem selv: "De ville ikke sælge os flere produkter, end vi reelt havde brug for."
”Vi gør det, vi er gode til, nemlig VVS-arbejdet, og så gør banken det, som den er god til. Det har betydet rigtig meget for os at få kigget hele økonomien igennem” siger Jette Kellmann.
"Min oplevelse er, at bankens rådgivning først og fremmest har fokus på vores forretning – frem for f.eks. at sælge nogle af bankens egne produkter til os" siger Allan Løvstad, direktør i Dansk Klima Service.
Mindre og mellemstore virksomheder kan godt føle sig lidt overset i de allerstørste banker. Hos os behøver man ikke at være en stor kunde for at få opmærksomhed.Arbejdernes Landsbank
Udfyld formularen for at sende en ansøgning til banken. Du vil herefter modtage en mail fra os, hvor vi beder om flere oplysninger fra dig. Du vil blive kontaktet af os, når vi har modtaget alle dokumenter og oplysninger fra dig.
Vi gør opmærksom på, at oprettelse af en erhvervskonto koster kr. 3.000 og efterfølgende et månedligt gebyr på kr. 250.